Uudised

Eesti maaraamatukogude töötajad külastavad Põlvamaad
 
 
2022-06-14 21:13:00

Põlvamaal leiab 15.–17.  juunini aset Eesti Raamatkoguhoidjate Ühingu maaraamatukogude sektsiooni 31. suveseminar "Raamatukoguhoidja kogukonna vedurina“.

 

Kolme päeva jooksul on kavas tutvuda Põlvamaa raamatukogude ja kultuurieluga ning  saada osa siinsest kultuuriloolisest pärandist  ja  meie imelisest loodusest.

Külastatakse Vastse-Kuuste, Ahja, Kiidjärve,  Taevaskoja ja Saverna raamatukogu. Kõik raamatukogud on väga head ja omanäolised, kuid nende ühiseks jooneks on tihe koostöö  kodukandi asutuste ja mittetulundusühingutega, millest lisaks raamatukoguhoidjatele räägivad ka nende head koostööpartnerid. Lisaks raamatukogudele tehakse tutvust Vastse-Kuuste kogukonnamajaga ja Maarja Külaga.

Epp Metsaluige eestvõttel matkatakse Taevaskoja radadel ja tegeldakse käelise tegevusega.  Ene Tigas viib läbi koolituse "Mina, raamatukoguhoidja - kogukonna liige" ja Triinu  Laan kõneleb  oma raamatutest ning võru  keele ja kultuuri arendamisest.

Saverna estraadiring toob publikuni Tarmo Tagametsa lavastuse  "Minu ümber on naljakas inimene".  Muusikalist külakosti toovad Mooste Rahvamuusikakooli esindajad. Seminariste üle Eesti võõrustab  Taevaskoja Puhkekeskus.

Suveseminari toetavad Kultuuriministeerium,  Eesti Kultuurkapitali Põlvamaa ekspertgrupp,  Kanepi  Vallavalitsus, Põlva Vallavalitsus ja Vastse-Kuuste naisteklubi Kolmapäev. Suveseminari traditsioon sai alguse 1991. aastal  Põlvamaal  ja on alustamas juba kolmandat ringi.

Lisainfo:

Külli Ots
Põlva Keskraamatukogu
Pearaamatukoguhoidja
Tel: 799 4823
E-post:  kylli@raamat.polva.ee

eu