Uudised

Uudised

16. august 2022
Südamete aed – iluaed, mida ei saa mitte armastada

Põlvamaal Tännassilma külas paikneb maaliliste vaadetega inglise stiilis aed, mida ilmestavad kaunid südamekesed – neid võib näha nii pisikestes detailides kui ka aia sissetulekul külalisi tervitamas. Mikko talus asub Südamete aed, mis oma olemuselt on köitnud paljusid eestimaalasi ning mida tullakse vaatama ka kaugematest riikidest. Iluaia ülesehitamisega alustati juba 1996. aastal ning peale perenaise, Anneli Patraili, maastikuehituse õppimise alustamist 2006. aastal Räpina aianduskoolis inspireerus ta veelgi aiatööst ning nii sündiski Südamete aed, mis pakub silmailu juba aastaid. Õpingute järel on Anneli leidnud ideid paljudest teistest aedadest, mida ta ise külastanud on.

Loe edasi
14. august 2022
Põlvamaa noored vibulaskjad tõid koju kolm maailmameistri tiitlit ja ühe hõbemedali

Maailmameistrivõistlused maastikuvibu laskmises Field Archery Associationi egiidi all toimusid sel aastal Eestis, Jõulumäe Tervisespordikeskuses 5.–13. augustil. Võistlustele oli registreerunud üle 450 vibulaskja 30 riigist. Põlvamaalt osales võistlustel 4 juuniorit: Carmel London, Caspar London, Hanna-Marleen Oras ja Rihard Rammul, kes tõid koju 3 maailmameistri tiitlit ja ühe hõbemedali.

Loe edasi
04. august 2022
Tervislik ja mõnus vahepala - marjarull

Müürsepa talus, Võõpsu külas, Setomaa vallas majandab marjadega rõõmsameelne ja aktiivne perenaine Tiia Kivesti. Tema eestvedamisel valmivad igal aastal talus imemaitsvad ja tervislikud marjarullid. Idee nende tegemiseks koorus välja uuenduste otsimisest maasikate ja vaarikate müümise kõrvale ning selle mõtte tulemiks saigi 2013 aastal Marjarull OÜ. Midagi lihtsat aga samas mõnusat, mida tervislikust toitumisest lugupidaval inimesel maiustamiseks soetada sobiks. Algselt oli mõtteis isegi viilutatuna maasikaid kuivatama hakata, kuid see oleks olnud liialt aeganõudev, püreed teha on palju hõlpsam. Müürsepa talus on olnud alati marjadega majandamine väärtus omaette.

Loe edasi
eu