Uudised

Uudised

Põlvas algab advendiaeg liikuva tantsupeoga
2023-11-30 13:52:00

Põlvas avatakse  advendiaeg sel pühapäeval  3. detsembril talvise tantsupeoga, mis algab kell 15.30 raudteejaamast ja jõuab jõulukuuse ametlikuks tulede süütamise ajaks kella 17ks keskväljakule.

 

Tantsulise teekonna alguses õpetatakse ka publikule selgeks Eesti rahvatantsu põhisammud ja liikumisviisid ning alustatakse koos liikumist kesklinna suunas.

Rohkem kui 3-kilomeetri pikkusel teekonnal tehakse ka peatusi, kus tantsivad erinevad tantsuansamblid.

Tantsuga jõutakse keskväljakule, kus toimub jõulukuuse ametlik tulede süütamise tseremoonia. Peale seda oodatakse kõiki Põlva kultuurikeskusesse, kus advendikontserdi annab Elina Nechayeva.

Jõuluväljakuks muutunud Põlva keskväljakul jagub tegevusi ja sündmusi nii suurtele kui väikestele läbi kogu jõuluootuse aja. Pere noorematele toimuvad  traditsioonilised jutuhommikud, kus raamatukoguhoidjad on kehastunud raamatutegelasteks ning vestavad lastele ja koos lastega jõuluaja jutte.  Seekord on kavas ka üks laste jutuõhtu, kuhu terve perega kuulama-vaatama tulla saab. Toimub advendilaat, kahel pühapäeval oodatakse väljakule peresid, et koos pannkooke süüa, toredaid loomi patsutada, jõululuuletuste lugemist harjutada ja piparkooke meisterdada. Toimub lumine linetantsuõhtu, esinevad kultuurikollektiivid ja kavas on ka eakate jõulutrall.

Keskväljakul saab isegi sauna minna, sest sauna-aasta lõppakordiks toimub väljakul saunaõhtu erinevate saunadega. Saunaliste tuju hoiab muusikaga üleval Põlva vallavanem isiklikult, kes samas plaate keerutab ja muusikat valib.

Populaarse bingoõhtu peavõit oleneb nagu ikka osalejate arvust, keda vaatamata ligi 20-kraadisele pakasele oli juba eelmisel aastal rohkesti.

Traditsiooniliselt kogunetakse keskväljakule ka vana-aastaööl, kus tantsumuusika saatel uut aastat tervitatakse.

 

Lisainfo:
Eve Sokk 
5699 2232
eve.sokk@polva.ee

eu