Uudised

Uudised

Serviti karikasarja peatükk lõppes pronksiselt
2023-12-11 09:36:00

Möödunud nädalavahetusel, 9.–10. detsembril kogunes käsipallirahvas Raasikule, kus leidis aset Eesti käsipalli meeste 2023.a. karikavõistluste finaalturniir. Finalistid olid Põlva Serviti, Viljandi HC, võõrustaja Mistra ja SK Tapa.

Poolfinaalis ehk finaalturniiri esimesel päeval kohtus Serviti vana rivaali Viljandiga. Mäng oli äärmiselt tasavägine: tihtipeale valitses ärev viik ja liidrirolli said nautida mõlemad võistkonnad. Esimene poolaeg lõppes seisuga 14:14. Teise poolaja lõppedes pidi Serviti siiski võtma vastu napi kaotuse skooriga 29:31. Serviti resultatiivseimad olid Jürgen Rooba 11 väravaga, Mathias Rebane 6 väravaga ning Alfred Timmo 5 väravaga. Lisaks valiti Rooba Serviti parimaks mängijaks.
“Teisel poolajal võibolla jäi jahedast mõtlemisest puudu. Mõned olukorrad mõtlesime liiga üle või mängisime palli liiga pikalt. Just lõpufaasis oleks pidanud kiiremini lahendusi otsima, aga nii ta läks,” kommenteeris Rooba.

Pühapäevases 3. koha mängus läks Serviti vastamisi SK Tapaga. Pronksimäng päädis Serviti kindla 38:12 (19:4) võiduga. Seekordsed väravakütid olid: Henri Sillaste 10 tabamusega, Tõnis Kase 6 väravaga, Mathias Rebane 4 väravaga ja Kermo Saksing samuti 4 väravaga. Parimaks mängijaks tunnistati väravavaht Andero Viljus.

Karikavõistluste 3. koha tiitel toodi koju koosseisuga (avafotol, autor Joonas Kuuskla): Jürgen Lepasson, Sander Sarapuu, Tõnis Kase, Robin Oberg, Kermo Saking, Joonas Vassiljev, Mathias Rebane, Jürgen Rooba, Eston Varusk, Henri Sillaste, Karl Markus Kannel, Arturs Meikšans, Andero Viljus, Anatolii Chezlov, Jaanus Peeter Rüütli, Karlis Kalk, Aron Saarna, Jass Einassoo, Hendrik Varul, Alfred Timmo, Stanislav Kholodiuk. Treenerid Kalmer Musting ja Rein Suvi. Esindaja Andres Neeme. Füsioterapeudid Allar Lamp ja Ly Kamja.

Juba selle nädala lõpul, 16. detsembril viib mängugraafik Põlva Käsipalliklubi esindusmeeskonna Serviti Riiga, et Balti liiga järjekordses mängus kohtuda ASK Zemessardze/LSPA-ga. Selle aasta viimane kodumäng toimub 20. detsembril kell 19:00, vastaseks HC Tallinn.