Uudised

Uudised

Eesti sai kaks uut kõrgeima kategooria treenerit, üks neist Põlvamaale
2024-06-27 09:29:00

Eesti Olümpiakomitee president Urmas Sõõrumaa andis 26. juunil kahele teenekale treenerile üle eliittreeneri kutsetunnistuse. Kõrgeima ehk kaheksanda kategooria tunnistuse said Eesti Olümpiakomitee kontoris kätte vehklemistreener Peeter Nelis ja käsipallitreener Kalmer Musting.

Sõõrumaa sõnul on treenerid oma õpilastele eeskujud. „Eestis on juba kümme kõrgeima kategooria treenerit, see on meie spordile väga suur tunnustus. Väga hea meel on anda eliittreeneri kutsetunnistused üle kahele treenerile, kes on Eesti sporti väga palju panustanud. Aitäh, Peeter! Eesti vehklemine on ikka maailmatasemel! Aitäh, Kalmer! Usun, et need poisid, kes käsipalli mänginud on, saavad elus hakkama," arvas Sõõrumaa. 

Üle 30 aasta käsipallitreenerina tegutsenud Musting ütles, et eliittreeneriks saamine on väga suur tunnustus. „Mul on väga uhke tunne. See annab mulle kindlasti edaspidiseks motivatsiooni tegutseda edasi. See on oluline tunnustus ka meie kogukonnale. Olen seda tööd teinud eelkõige Põlva kogukonna jaoks ning meie lapsevanemad, toetajad, sponsorid on samuti kogukonna eest väljas,“ sõnas Musting.

Haapsalu vehklemist edasi viiv Peeter Nelis oli meelitatud „Igasugune tunnustus on väga meeldiv, aga igapäeva tööd tehes ei mõtle sellele. Olen väga tänulik, et minu tööd niimoodi hinnatakse,“ ütles Nelis.

Kokku on EOK treenerite komisjon andnud kaheksanda kutsetaseme nüüdseks kümnele Eesti treenerile – lisaks eelmainitutele on kõrgeima kategooria treenerid Märt Kermon (korvpall), Matti Killing (sõudmine), Rein Ottoson (purjetamine), Siiri Põlluveer (ujumine), Peeter Vahtra (võrkpall), Anna Levandi (iluuisutamine), Taivo Mägi (kergejõustik), Kadri Liivak (iluvõimlemine). Tänase seisuga on Eestis kehtiva treenerikutsetunnistusega 4280 juhendajat.

Fotol EOK treenerite kutsekomisjoni esimees Kristjan Port, vehklemistreener Peeter Nelis, käsipallitreener Kalmer Musting, EOK president Urmas Sõõrumaa. 

Allikas: Eesti Olümpiakomitee

eu