Sündmused

Sündmused

Kogemusfestival „Eriline elu“

Kiidjärve küla
Kahepäevase kogemusfestivali “Eriline elu” loengute, arutelude ja tegevuste keskpunktis on küsimus, kuidas intellektipuudega inimene saaks olla aktsepteeritud ühiskonnaliige.

Maarja külas toimuva festivali teema aitab igaühel üle saada ebakindlusest seoses erivajadusega inimestega ning mõista, et puudega inimene ei ole ainult abivajaja, vaid panustada sooviv kogukonna liige.

✳ Festivali esimene päev 3. mail keskendub kutseõppe ja tööturu teemale ning selle moto on “Ma töötan koos erilise inimesega”. Päeva jooksul saab kuulda erivajadusega inimeste töö- ja õpingukogemustest nende enda käest ning lisaks jagavad oma vaatenurki nii kutseõppeasutused kui ka tööandjad meilt ja mujalt.

✳ Festivali teine päev 4. mail kannab pealkirja “Mu naaber on eriline inimene” ja keskendub intellektipuudega inimeste osalusele kogukondlikus elus. Päeva esimeses pooles arutlevad Maarja küla elanikud ja teised neile külla tulnud erilised inimesed Maarja küla traditsioonilisel “Suud puhtaks!” konverentsil teemal “Kuidas eriline inimene näeb oma naabrit”. Kogukonnapäeva teises pooles liituvad „Teeme ära!“ talgupäevalt festivaliga ümbruskonna külade talgulised ja teised külalised, kus Maarja küla rahvas ootab kõiki ümbruskonna külade teeme-ära talgulisi kell 13 supisöömise talgutele.

Lisaks aitavad mõlemat päeva sisustada ka erinevad Maarja küla elanike juhitud töötoad. Näiteks saab sõrmeosavust arendada vaibakudumisega või savikojas meisterdamisega, käia külatuuril ning maitsta head ja paremat külaelanike kodukohvikus.

Registreeru festivalile siin: https://forms.gle/SSQ7zmM9kRre5oAy8

Festivali korraldab SA Maarja küla koos Tartu Ülikooli eetikakeskuse projektiga Tartu Maailmaülikool. Tartu Maailmaülikool on osa Euroopa Kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist.

Kui soovid kehakinnitust või vajad öömaja, vaata Tartu 2024 külalislahkuse võrgustiku liikmete pakkumisi: https://tartu2024.ee/soovitused-polva
Piletiinfo:
T€
eu